توضیحات کامل :

پاورپوینت تحقیق و مفاهیم اساسی آن

 

پاورپوینت تحقیق و مفاهیم اساسی آن شامل 53 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مفهوم تحقیق

واژه تحقیق از زبان عربی گرفته شده است. در لغت به معنای درست کردن، رسیدن، بررسیدن، پژوهش، رسیدگی، بررسی، مطالعه، حقیقت و واقعیت است (فرهنگ معنی).

 تحقیق از نظر روش شناسی عبارت است از کاربرد روشهای علمی در حل یک مسئله با پاسخگویی به یک سئوال.

جان بست معتقد است که بین اصطلاح تحقیق و روشهای علمی تفاوت وجود دارد و اشاره میکند که تحقیق دارای فرایند رسمیتر و عمیقتر در اجرای روش تحلیل علمی است.

در روش علمی برای پاسخگویی به یک سئوال با حل یک مسئله پژوهشگر اقدام به تعریف مسئله صورتبندی فرضیه، جمع آوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری میکند.

تحقیق به عنوان یک فرآیند پژوهشی یک فعالیت منظم است که در درست ترین شکل خود واجد دو شرط است :

و ...

فهرست مطالب

مفهوم تحقیق
ویژگیهای تحقیق از نظر تاکمن
ویژگیهای تحقیق از نظرجان بست
   تحقیق و نظریه
مراحل تحقیق از دیدگاه کارل لستروکسی
مراحل تحقیق تئودرکاپ لو
مراحل روش تحقیقی تاکمن
پایان

 

عنوان : تحقیق و مفاهیم اساسی آن

فرمت : پاورپوینت

حجم : 436 کیلوبایت

تعداد صفحات : 53

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت تحقیق و مفاهیم اساسی آن